Mel Collins

Mel Collins

Melvyn Desmond Collins se narodil roku 1947. Jeho první kapelou, která stojí za pozornost, byla Stormsville Shakers, lokální skupina z Guildfordu, která se časem přejmenovala na Circus a v roce 1970 nahrála album. V té době se Collins seznámil s Andrewem Latimerem, svým budoucím kolegou z kapely Camel. Na jaře 1970 Collins nahradil u King Crimson Iana MacDonalda. Kvůli četným personálním změnám několikrát z kapely málem odešel, až se konečně sestava Crimson roku 1971 ustálila ve složení Fripp/Wallace/Burrell/Sinfield/Collins. Collis se podílel na albech "In The Wake Of Poseidon", "Lizard" a "Islands".

Poté co spolupracoval s Alexis Kornerovou a jinými umělci, vstoupil Collins do rhythm and bluesové kapely Komoko, kde působili i zpěváci jako Joe Cocker, vystupoval s Alvinem Leem a hostoval na albu King Crimson "Red". V tomto bodě se Collinsovo jméno stávalo ve světě proslaveným. Náhle se objevovalo doslova na stovkách alb. Na začátku roku 1977 přijal nabídku Andrewa Latimera vstoupit do skupiny Camel. Svůj talent věnoval kapele pro několik turné a dvě studiové nahrávky - "Rain Danses" a "Breathless". Přestože Collins roku 1979 Camel opustil, hostoval později na albech "I Can See Your House From Here", "Nude" a "Stationary Traveler".

Po odchodu z Camel Mel Collins pracoval jako hráč u Rogera Chapmana, Dire Straits a především Rogera Waterse. Roku 1981 účinkoval jako host na albu Caravan "Back To Front" a o tři roky později na londýnském koncertě Camel. Od té doby působí jako studiový muzikant, i když s menším veřejným vlivem, přestože jeho nedávná spolupráce s kapelou Clannad si zajistila pozornost kritiků.

Zpět