David Cross

David Cross

David Cross se narodil v roce 1949 v Turnchapelu blízko Plymouthu. Jeho otec byl kostelním a divadelním varhaníkem a hrál na piáno v tanečních kapelách. Cross se začal učit hrát na housle na základní škole Stoke Dameral ve věku devíti let. První housle si koupil za jednu libru v jednom vetešnictví.

Roku 1960 nastoupil na školu Plymouth College, kde prospíval na výbornou v dějepise antiky a kde se věnoval rugby. Po absolvování byl přijat na Saint Luke's College of Education v Exeteru, kde se specializoval na hudbu a drama, a byl vedoucím školního orchestru. V letech 1993 až 1995 studoval umění na Middlesex University v severním Londýně.

Kariéra Davida Crosse je velmi bohatá. Na začátku sedmdesátých let vystupoval a nahrával s několika folkovými a rockovými skupinami. V letech 1972 až 1974 byl členem King Crimson a věnoval se i produkci. Později založil rockovou improvizační skupinu, vystupoval na jazzovém festivalu v Nancy a pracoval v divadle v oblasti hudební režie. V osmdesátých letech vystupoval s jazzovými skupinami a se svou vlastní rockovou kapelou. Nahrál několik sólových alb a spolupracoval s mnoha různými umělci.

Zpět