ProjeKct X: Heaven And Earth

ProjeKct X: Heaven And Earth

Album bylo nahráno v průběhu nahrávání "ConstruKction Of Light". Toto jsou některé názory čtenářů internetových stránek Elephant Talk ...

  • "Je to skvělé album s novou sestavou ProjeKct, která je dobrá, inovativní a silná."
  • "Jsem opravdu překvapen malým ohlasem na toto album. Je to výborný přídavek k "ConstruKction". Poslechněte si nějdřív tohle a pak "ConstruKction" a uvidíte pokrok a vývoj. Je to náhoda, že jedna z nejlepších skladeb na "ConstruKction" je 'Heaven and Earth'?"
  • "...Nehledě na jednotvárnost ProjeKct One (bicí jak z minulého století) byly ProjeKcts vždy to pravé. A teď přichází ProjeKct X, které pokračuje v rozmanitosti 3 a 4 - je to zkrátka skvěle náladové, strašidelné, nádherné, vtipné, inteligentní .. atd... cokoliv, o čem není "Construction of Light". Možná se Fripp a spol. měli odvážit tohle vydat jako hlavní album namísto "CoL"..."
  • "Jestli King Crimson je Dr. Jekyl, pak ProjeKct X je Mr. Hyde. Rozhodně to je dosud nejlepší ProjeKct. Crimson improvizují a letí přes celé nebe až ke skladbě těch nejlépe znějících improvizací od časů Johna Cage. Ještě, prosím!"
  • "Tohle fajn album zahrnuje nejlepší aspekty moderní a dynamické improvizace. Skladeb, které se mi zdají obravdu výjimečné, je mnoho, ale tohle je jen krátká recenze - omezím svoje komentáře na několik málo oblíbených skladeb. 'Side Window' má hypnotický nádech, který se pohybuje na nejrůznějších rovinách, jaké si jen můžete představit. Zní skoro jako kdyby se hudba vytvářela z oblaků. Konec skladby, s hlavním tématem hraným samostatně, zní opravdu strašidelně. 'Maximizer' je silná skladba s důrazným rytmem. Hra v této skladbě, stejně jako v 'Six O'Clock', je tak silná a vryje se do paměti, že v ní cítím spíš povahu King Crimson. Je skutečně pěkné vidět smysl pro humor u skupiny tak skvělých hráčů. Je mi jasné, že tihle chlapi spolu opravdu rádi hrají a jejich hudba jde přímo od srdce! "Heaven and Earth" je skvělý přídavek k TCOL. Moc rád bych viděl tyhle chlápky na turné ProjeKct X. Viděl jsem je dvakrát v Boulderu jako ProjeKct Four, a musím říci, že hudební výkony, humor, styl a vášeň, kterou tahle skupina ukazuje, je opravdu výborná věc k vidění. Zvláštěpak ve světle bídného stavu současné hudby. Mimochodem, Robert Fripp je velice chtrý obchodník, když řídí DGM tak, jak ji řídí. Když máte kvalitní produkt stojící za povšimnutí, (King Crimson, všechny ProjeKcts a sólové projekty Frippa, Gunna, Levina...atd), nejlepší věc, co můžete udělat, je nabídnout ho přímo lidem, kteří dokáží pochopit cíle téhle muziky. Dobrá práce, chlapi!!!"
Zpět